Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Uplatnění DPH u skupiny v návaznosti na rozsudek SDEU C-7/13 Skandia America Corp.

Uplatnění DPH u skupiny v návaznosti na rozsudek SDEU C-7/13 Skandia America Corp.

Zdroj: Komora daňových poradců

Generální finanční ředitelství vydává Informaci k uplatnění DPH u skupiny v návaznosti na rozsudek Soudního dvora Evropské unie C-7/13 Skandia America Corp.

Rozsudek se týkal daňového režimu služeb poskytovaných zřizovatelem své provozovně, která je součástí skupiny pro účely daně zpřidané hodnoty. Vnitrostátní soud se v předběžné otázce tázal, zda poskytování služeb mezi zřizovatelem a pobočkou podléhá/nepodléhá DPH. Dle SDEU služby poskytované zřizovatelem usazeným ve třetí zemi jeho provozovně usazené v některém z členských států představují zdanitelná plnění, pokud je tato provozovna členem skupiny.

GFŘ uvádí, že pokud se provozovna stane součástí skupiny, která je dle zákona o DPH brána za jedinou osobu povinnou k dani, musí se s touto provozovnou nakládat jako sesoučástí skupiny. GFŘ dodává, že plnění poskytovaná zřizovatelem provozovně se považují za plnění poskytovaná celé skupině a tato plnění se nepovažují za plnění vnitropodniková a hodnotí se jako plnění od jiné osoby. Přičemž GFŘ dodává, že není rozhodující, zda se sídlo zřizovatele či provozovna nachází na území EU nebo ve třetí zemi.

19. Červenec, 2015

Další novinky

07. Leden, 2021

Paušální daň

Oznámení o vstupu do paušálního režimu je potřeba podat do 10. dne rozhodného zdaňovacího období. Vzhledem k tomu, že 10.1. letošního...

Detail novinky
07. Leden, 2021

Změny v oblasti daní pro rok 2021

Zrušení superhrubé mzdy a navýšení slevy na poplatníka V rámci zrušení superhrubé mzdy dochází v...

Detail novinky