Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Novela zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti

Novela zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti

Zdroj: financnisprava.cz
Prezident ČR dne 1. 11. 2016 podepsal novelu zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti. Tato činnost bude požadovat zapojení povinných osob do prevence, která má podporovat boj zaměřený proti praní peněz. Novela má také pomáhat zamezení financování terorismu.

Tento zákon pak stanoví jednotlivým subjektům základní pravidla, kterýma se musí řídit. V rámci těchto pravidel pak se pak povinné osoby musí aktivně rozhodovat. Dané ustanovení zákona musí osoby povinné aplikovat na svou konkrétní činnost. Podkladem pro takovéto rozhodování budou také výsledky rizik. Na základě těchto výsledků budou povinné osoby vůči svým klientům aplikovat mírnější nebo přísnější požadavky, které vedou k identifikaci a kontrole klienta.
Osobou povinnou, kterou stanoví zákon, budou např. podnikatelé při obchodování v hotovosti v hodnotě 10.000 EUR a vyšší.
Účinnost novely je stanovena na 1. 1. 2017.

29. Listopad, 2016

Další novinky

13. Leden, 2020

Omezený provoz pevných telefonních linek

Upozorňujeme všechny naše klienty a partnery, že do 27. 1. 2020 máme z důvodu plánovaného stěhování nefunkční pevné telefonní linky na naší...

Detail novinky
03. Leden, 2020

Výše minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění v roce 2020

Sociální pojištění  Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) musí měsíčně platit zálohy na pojistné na...

Detail novinky