FB

Nejlepší bankovní účet

Na základních a středních školách se sice učíme, jak vypadají prvoci, jak probíhaly husitské války nebo jak se maluje akvarelem nebo jak fungují hodiny, ale takové praktické věci, jako je účetnictví nebo daně se v lavicích zkrátka neprobírají.

Myš

Na základních a středních školách se sice učíme, jak vypadají prvoci, jak probíhaly husitské války nebo jak se maluje akvarelem nebo jak fungují hodiny, ale takové praktické věci, jako je účetnictví nebo daně se v lavicích zkrátka neprobírají. Těmi už se vy musíte v dospělosti probrat sami a záleží jenom na vás, jak se s tím poperete – jestli se utopíte nebo doplavete ke zdárnému výsledku. Hodně v takové cestě pomáhají rady a ukazatele finančního poradce, protože na rozcestí se nachází tolik odboček k tolika různým bankám a institucím, že i GPS by v takovém místě zabloudila.

Co by vlastně takový kvalitní bankovní účet měl obsahovat a umět? Jaké by měl mít vlastnosti, aby vás neoškubali během první příležitosti? Hodně to záleží na tom, co s penězi hodláte udělat. Pokud si je chcete jenom skladovat jinde, než pod matrací, osvědčí se vám jistě spořící nebo termínovaný účet, kde vám k vašim penězům dokonce možná naběhne i nějaká ta menší odměna. Na takové peníze si ale jen tak nesáhnete, nosit po kapsách velké obnosy se ale také nevyplácí, což vám jenom potvrdí běžné účty, na kterých můžete se svými financemi libovolně disponovat, takže je to v podstatě stejné, jako kdybyste je měli v ruce.

Odborníci na peníze

Když se jeden podívá na seznam bank, které nabízejí různé účty, nemůže se zbavit pocitu, že tu právě probíhá olympiáda. Soutěží se v tom, kdo nabídne levnější, rychlejší, větší, dlouhodobější či praktičtější účet a toto předhánění je v podstatě velmi vyrovnané. Určitě se ale nenechte zmást, nechte finančního poradce, aby se na vaše finance podíval a ten vám potom jako odborník poradí, jak s nimi nejlépe naložit.

Stejně jako vy děláte svoji práci dobře, vězte, že i on ji udělá dle svého nejlepšího svědomí. Bankovní účet lze dnes opravdu založit snadno a v bance vám se vším poradí, ale málokde se setkáte s takovou ochotou, abyste pochopili všechny schované kličky a vytáčky.