Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Český obchodní rejstřík propojen s rejstříky evropských zemí

Český obchodní rejstřík propojen s rejstříky evropských zemí

Český obchodní rejstřík se od jara letošního roku stal součástí evropského systému propojení obchodních rejstříků, neboli BRIS (Business Registers Interconnection System). Tento systém propojuje obchodní rejstříky všech zemí Evropské unie, a také Islandu, Lichtenštejnska a Norska. BRIS umožňuje vyhledávání a získání údajů o kapitálových společnostech v Evropské unii a zjednodušuje předávání informací mezi jednotlivými obchodními rejstříky členských států.

Informace o společnostech uložené ve vnitrostátních obchodních rejstřících je možné vyhledávat na portálu evropské e-justice e-justice.europa.eu. Portál evropské e-justice je koncipován jako centralizovaný zdroj informací z oblasti justice. Usnadňuje orientaci v justičních systémech různých států a díky tomu, že funguje ve 23 jazycích, i dostupnost justice pro veřejnost. Společnosti je možné vyhledávat podle jejich názvu, nebo přiděleného identifikačního čísla.

Zde je možné bezplatně získat všechny základní informace o registrovaných společnostech, jako je typ společnosti, země registrace, sídlo společnosti, název a přidělené identifikační číslo. Další informace jsou zveřejněny podle režimu rejstříků jednotlivých evropských zemí.

V některých členských státech je za další informace a za zpřístupnění listin společností nutné zaplatit poplatek, který lze uhradit přímo prostřednictvím portálu, přičemž požadované listiny získáte taktéž na tomto portálu.

BRIS umožňuje rovněž automatickou výměnu některých informací mezi obchodními rejstříky jednotlivých států týkajících se zahraničních poboček a přeshraničních fúzi společnosti, čímž se zjednoduší výměna těchto informací.

K systému BRIS v současnosti ještě nejsou připojeny všechny členské státy, počítá se ovšem s jejich brzkým zapojením.

27. Září, 2018

Další novinky

25. Červenec, 2019

Změna v zaokrouhlování DPH

Daňový balíček 2019, o kterém jsme Vás již několikrát informovali obsahuje mimo jiné také změny ve způsobu výpočtu, respektive...

Detail novinky
25. Červenec, 2019

Od 1. 7. 2019 skončila karenční doba

Zrušení karenční doby bude mít pozitivní dopad na příjmy nemocných, a to jak těch, kteří byli v DPN 1–3 dny (těch bylo za v...

Detail novinky