Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Studium LL.M. a uplatnění v mezinárodní korporaci

Studium LL.M. a uplatnění v mezinárodní korporaci

Studium LL.M., tedy studium ukončené získáním profesního titulu „Master of Laws“, je zaměřené na právní aspekty současného podnikatelského prostředí v mezinárodním kontextu. Podle české právní úpravy titul LL.M. není akademickým ve smyslu vysokoškolského zákona, který můžete získat pouze minimálně tříletým formalizovaným studiem na vysoké škole. Jde o profesní titul, psaný za jménem, který si můžete uvést na pracovní i soukromou vizitku, do životopisu, do vašeho profilu na webových stránkách firmy apod.

LL.M. ve světě a v České republice

Studium LL.M. je na prestižních západoevropských a amerických univerzitách pojímáno jako magisterský stupeň právního vzdělání. Další univerzity ve všech částech světa tento model přejímají. Jedná se většinou o specializační studium v délce jednoho, maximálně dvou akademických roků, které je zaměřeno na určitou oblast práva a navazuje na všeobecné bakalářské studium.

V České republice je systém vzdělávání právníků odlišný, magisterské studium trvá pět let, je ukončeno titulem Mgr. a je převážně teoretické, pokrývající všechny hlavní oblasti práva bez výrazné možnosti oborové specializace. Proto je koncept studia LL.M. v České republice jiný - jedná se o profesně a prakticky orientované studium, které může posloužit jako vhodná nadstavba pro právníky a zároveň jako cenné obohacení neprávnické odbornosti pro všechny ostatní. Místo teorie, která je nezbytná pro působení v akademické sféře, ale nikoli mimo ni, se studium LL.M. zaměřuje na okamžitou aplikaci nabytých poznatků na reálné situace.

 

Jak funguje titul LL.M. v ČR?

Pokud chcete v České republice působit jako právník, potřebujete k tomu právnické magisterské vzdělání. V nadnárodní korporaci se Vám studium LL.M. může velmi hodit, protože tento titul tam budou mít někteří Vaši kolegové, kteří studovali právo v zahraničí. I cizincům tak bude na první pohled zřejmé, do jakého oboru spadá Vaše vzdělání, neboť pouze z titulu Mgr. se to nepozná. Studium LL.M. doporučujeme i manažerům, ekonomům, finančním expertům, účetním, technikům, zkrátka všem, kteří se ve svém zaměstnání setkávají s právními aspekty a chtějí jim porozumět, aniž by museli pravidelně konzultovat právníky. Získáním mezinárodně orientovaného profesního titulu můžete zvýšit své šance na získání místa v mezinárodních korporacích působících na českém trhu nebo i získat práci přímo v zahraničí.